Fiatal kutatói állás a Kisebbségkutató Intézetben

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS

A Magyar Tudományos Akadémia Társadalomtudományi Kutatóközpont

Főigazgatója pályázatot hirdet

fiatal kutatói közalkalmazotti munkakör betöltésére

az MTA TK Kisebbségkutató Intézetben

Feladatkör:

  • Tudományos kutatómunka végzése az MTA Társadalomtudományi Kutatóközpont Kisebbségkutató Intézetében

Kutatási téma: Kisebbségi magyar felsőoktatás és a munkaerőpiac kihívásai.

  • A kutató feladata: Az intézetben zajló kisebbségi oktatással kapcsolatos kutatásokba való bekapcsolódás, kutatás asszisztensi munkakörök ellátása (statisztikai adatbázis építés, kapcsolattartás hazai és nemzetközi szakmai partnerekkel, kvalitatív és kvantitatív elemzések elkészítése), új pályázati lehetőségek felkutatása és pályázatok benyújtása.
  • Az intézet más kutatásaiban és szervezeti életében való részvétel

Pályázati feltételek:

  • Társadalomtudományi egyetemi végzettség;
  • Felső korhatár 30 év (kivételes esetekben 35 év);
  • A szakirodalom készségszintű olvasása angol nyelven;
  • Büntetlen előélet, cselekvőképesség

Az alkalmazható kutatók felső korhatára 30 év, kivételesen 35 év. Az MTA esélyharmonizációs keretprogramja értelmében a 10 éven aluli gyermekeket nevelő kutatónő esetében a korhatár gyermekenként 2 évvel meghosszabbodik. A meghosszabbított korhatár érvényes a gyermeknevelési távollétet igénybe vevő, illetve a gyermeküket egyedül nevelő férfiakra is.

Előnyt élveznek:

  • A magyar állampolgárságú, illetve határon túli magyar fiatalok
  • A PhD képzésre beiratkozott pályázók;
  • A kvalitatív és kvantitatív társadalomtudományi módszerekben, illetve számítógépes programokban (SPSS, Atlas.ti) jártas jelentkezők;
  • Angol és más idegen nyelv előadói szintű ismeretével rendelkezők.

A pályázatnak tartalmaznia kell:

  • A pályázó szakmai önéletrajzát.
  • Motivációs levelet, amelyben a pályázó kifejti a releváns munkatapasztalatát és elképzelését a feladatkörről (max. 2 oldal);
  • Publikációs listát és a legjobbnak tartott két publikáció elektronikus példányát;
  • Végzettséget igazoló okirat másolatát
  • Nyelvtudást igazoló okirat másolatát.

A munkavégzés helye:

MTA Társadalomtudományi Kutatóközpont Kisebbségkutató Intézet

1014 Budapest, Országház u. 30.

A pályázat beérkezésének határideje:

2014. június 27. péntek, 12.00 óra

A pályázatot egy példányban, postai és elektronikus úton kérjük eljuttatni az MTA TK Kisebbségkutató Intézet, 1250 Budapest. Pf. 20. címre és a kisebbsegkutato@tk.mta.hu e- mail címre. Kérjük a borítékon/elektronikus levél tárgyában jelölje meg: Fiatal kutató 2014 KI.

A pályázat elbírálásnak határideje:

2014. július 31.

A pályázat elbírálásnak módja:

A beadott kutatási terv értékelése és szóbeli elbeszélgetés.

A beérkezett pályázatokat válasz e-mailben visszaigazoljuk, a pályázók közül azonban csak a szóbeli interjúra hívott jelentkezők kapnak visszajelzést 2014. július 4-ig.

A fiatal kutató jogállására, illetményére és egyéb juttatásaira a közalkalmazottak jogállásáról szóló többször módosított 1992. évi XXXIII. törvényben, valamint a 84/2011. (V. 26.) Korm. rendeletben előírt rendelkezések az irányadók.

A fiatal kutatói álláshelyek pályázati formában történő betöltésének részletes szabályairól a Magyar Tudományos Akadémia elnökének 40/2013. (XII. 17.) számú határozata rendelkezik, letölthető ahttp://tk.mta.hu/uploads/files/40_2013_elnoki_hat_fiatal_kutato_betoltes.pdf linkről.

A munkakör 2014. szeptember 15-től tölthető be teljes munkaidőben az MTA Társadalomtudományi Kutatóközpontban. A kinevezés maximum 2017. szeptember 14-ig szól négyhónapos próbaidővel.

A pályáztatott munkakörrel kapcsolatban további felvilágosítást ad:

Demeter Andrea titkárságvezető, MTA TK Kisebbségkutató Intézet

e-mail: demeter.andrea@tk.mta.hu

További fiatal kutató álláspályázatokat találhat az MTA Társadalomtudományi Kutatóközpont más intézeteinél is: